Leden 2016

.simple templates

31. ledna 2016 v 12:09 | foxx. |  templates
Po nějaké chvíli jsem se rozhodla, že bych krom designů mohla udělat něco jiného, něco, co by mohl využít každý a nakonec jsem se rozhodla pro úplně jednoduché šablonky k článkům a do menu. Jsou naprosto jednoduché, můžete je použít buď takto nebo třeba s nějakým přechodem, to je víceméně na vás, ale udělala jsem je tak, aby jste je nemuseli nijak upravovat a mohli jste je použít přímo takto. Šablonek je tam několik, někde je máte i ve více variantách a také tam máte ukázky, jak fotky vypadají bez nich, abyste měli srovnání. Také jste si určitě všimli, že na nich není tag ani nic podobného, tak bych ocenila, kdybyste si dali do menu třeba nějaký odkaz sem na blog, nebo něco podobného.

šablonka k fotkám na galerii/k novinkám na blog (540x230)

šablonka do menu velká (150x200)

šablonka do menu malá (110x150)

šablonka pro kontakty/affiliates do menu (65x80)

.ordered design (camerondiaz-daily)

27. ledna 2016 v 15:09 | foxx. |  ordered designs
pro: camerondiaz-daily / náhled / spokojenost: 70% / nenastavený

Ani nevím, co k tomuhle designu napsat, kdysi dávno jsem dělala design s Cameron, měl být s touto fotkou, ale nakonec to dopadlo opravdu hrozivě, takže jsem se dělání tohoto docela bála. Nakonec si myslím, že to dopadlo celkem dobře. Přáním byl jednoduchý malý design (takže jen záhlaví), už jsem ho zveřejňovala na asku, ale trochu jsem ještě proházela rozložení, takto se mi líbí o něco více, tak snad to nebude vadit.

.design order (january 2016) results

25. ledna 2016 v 20:29 | foxx. |  design order
Určitě všichni "netrpělivě" čekáte na výsledky objednávky, i když nějaké už určitě víte, protože jsem ji dělala trochu průběžně, aby toho nakonec nebylo moc. Přihlásilo se vás celkem dost a všechny objednávky se mi líbily, akorát asi pochopíte, že není v mých silách udělat designy všem, což mě sice moc mrzí, ale zase nechci sedět během volna jen u photoshopu (když se to tak vezme, tak už teď dělám těch designů vážně hodně, původně jsem chtěla vzít tak 2-3 lidi). Všechny designy z objednávky se budu snažit udělat do konce února (kdyby ne, tak mi klidně napište a připomeňte se, někdy jsem zkrátka hlava děravá). Nebudu to už dál okecávat, stejně to tu nejspíš nikdo nečte a rovnou se koukáte, koho jsem vzala. Ps: Na začátku února tu pravděpodobně můžete čekat menší soutěž a ony voňavé věci, jsem celkem zvědavá, jestli někdo uhodl, co to bude :)

1. nikkisomerhalder.blog.cz (100%)
2. onlinejohnson.tumblr.com (100%)
3. jessica-alba-online.blog.cz (100%)
4. lucyhale-only.blog.cz (100%)
5. jennadewantatum.blog.cz
6. dailyscodelario.blog.cz
7. daily-janelparrish.blog.cz (100%)
8. camerondiaz-daily.blog.cz (100%)

.premade (Selena Gomez)

24. ledna 2016 v 19:19 | foxx. |  premade
volný / Selena Gomez / náhled / spokojenost: 55%

Po delší době slibovaný volný design, i když jsem ho myslím slibovala s někým úplně jiným. Opět mám trochu menší grafickou krizi, ale naštěstí se objevil nový photoshoot Seleny pro SNL. Pro ty, co neví, tak já krizi vždy zaháním designem se Selenou, i když si myslím, že v tomto případě budou zapotřebí nejméně dva (haha). Každopádně jsem se s ním ani nedělala dluho, byl poměrně rychle hotový, dokonce i s barvami to bylo velmi rychlé a hned napoprvé se mi podařilo vybrat tyto. Měla jsem jen menší problém s fontem, protože jsem nechtěla použít zase ten samý, nakonec to vyhrál tento, i když se moc takto větší nepoužívá, docela se mi to tam i líbí. Každopdáně musím říct, že jsem celkem spokojená, po minulých výplodech (ty jsem tu samozřejmě nezveřejňovala, protože nejsou ani dodělané) se to dá považovat za docela pěknou práci (v rámci možností...).

.ordered design (charlie*/lucyhale-only)

21. ledna 2016 v 21:31 | foxx. |  ordered designs

pro: charlie* / náhled / spokojenost: 50% / nenastavený

Budu upřímná, když řeknu, že se mi tento design moc nepovedl, a to něco takového říkám po celkem dlouhé době, protože jinak se mi designy alespoň trochu líbily. Docela jsem se s ním trápila, protože charlie* má ráda fialovou a já prostě chtěla, aby byl design ve fialové, protože fotky se hodily, všechno se hodilo, jenom můj mozek se rozhodl, že tomu tak nebude. Nakonec jsem pomocí jedné stránky doladila barvy (jenom s fialovou se mi to zdálo takové pochmurné, tak proto je tam ta "duhová" navigace), no a snad už asi po sté verzi to vypadá trochu k světu. Chtěla jsem zkusit něco jiného a samozřejmě jsem skončila zase u stejného fontu atd. (rovnou bych se mohla jít zastřelit). No, když se na to teď koukám, není to nejhorší, ale myslím, že to mohlo být i o hodně lepší...

.formáty designů

17. ledna 2016 v 13:42 | foxx. |  DESIGNS
V tomto článku naleznete vzorník jednotlivých "stylů", které si lze (až na CPG designy, ty dělám jen po předchozí domluvě a velmi zřídka) normálně objednat. Vzorník slouží pouze orientačně, umístění menu se může lišit, stejně tak i třeba horní navigace a další věci na designu, proto pokud máte přesnou představu o tom, jak by měl design vypadat, tak to uveďte do objednávky, jinak dělám standartně navigaci v dolní části a menu vlevo/vpravo. Samozřejmě mohu udělat i něco ještě jednoduššího, než je první design - například jenom záhlaví jako na tumblr či twitter/facebook (pokud to uvedete do objednávky, budu se snažit vyhovět).

obyčejný design bez navigace v záhlaví (nebo jen malé), bez popisků do menu, vlastně jen takový vzhled pro blog
možnost úpravy menu podle vzorníku (vzorník naleznete zde)
bonusy k objednávce (max. 2)
klasický malý design s menu boxy, které dělám, když je vypsaná objednávka, takže v záhlaví mohou být různé odkazy a je komplexnější (co chcete do záhlaví navolíte následně v objednávce)
bonusy k objednávce (max. 2)
CPG koncept pro následné nastavení (pošlu ho v psd formátu pro drobné úpravy a aby jste z něj mohli vytáhnou styly nebo kdyby neseděl)
bez bonusů, vše je v psd formátu

♥ pokud se rozhodnete tímto vzorníkem inspirovat, tak prosím alespoň o slušné uvedení inspirace :)

.ordered design (Toxique/jessica-alba-online)

14. ledna 2016 v 18:39 | foxx. |  ordered designs
pro: Toxique / náhled / spokojenost: 80% / nenastavený

Ano, ano, už zase nový design z objednávky, i když je ono zkouškové, ale já se prostě potřebuju nějak odreagovat mezi vším tím učením a jelikož mám další zápočet až příští čtvrtek (i když je to jeden z těch těžších a učit se na něj budu déle), tak jsem se opět pustila do dělání designů. Původně byl mnohem více modrý, i navigace byla modrá, ale nějak se mi to přestalo líbit a ani mi k tomu neseděly okraje, takže jsem hledala nějaké lepší barvy a asi na tisící pokus jsem konečně našla tyto z jedné z fotek, musela jsem kvůli tomu upravit i tu hlavní, protože byla dost do modra... Ale musím říct, že ve výsledku jsem s designem, jak s rozložením, tak s barvami spokojená. Měl být jednoduchý a podobný těm, které jsem dělala před nějakou dobou, tak jsem se to snažila transformovat do podoby mého stylu, co dělám teď a snad se to alespoň trochu povedlo. Ps: pořád se můžete zapisovat do objednávky, protože nemám žádný omezený počet lidí, které vezmu!

.ordered design (onlinejohnson)

13. ledna 2016 v 15:09 | foxx. |  ordered designs
pro: onlinejohnson / náhled / spokojenost: 79% / nastavený

Během upravování zápisků ke zkouškám a dělání všeho možného jsem udělala tento "header" (proto je ostatní rozmazané, mou prací je jenom ono záhlaví) pro tumblr o Dakotě Johnson. Je to vlastně taková menší objednávka, přáním bylo, aby byl celý černobílý a mně se neskutečně líbila tahkle fotka. Také měl býti co nejjednoduší, tak snad se mi to povedlo, proto většinou, když chci dělat něco jednoduchého, tak to pěkně zkazím...

.ordered design (Naya Monteith/nikkisomerhalder)

12. ledna 2016 v 15:49 | foxx. |  ordered designs
pro: Naya Monteith / náhled / spokojenost: 75% / nastavený

Včera mě přepadla taková menší grafická nálada a i přesto, že jsem se měla připravovat na dnešní zkoušku, jsem začala dělat první design z nové objednávky, který je s Nikki Reed a jejím úplně úžasným photoshootem. Původně měl být do barev fotek, tedy takový letní, zelenohnědobéžový, ale nakonec to dopadlo takto, protože modrý jsem nechtěla, těch jsem udělala v poslední době požehnaně. Taky jsem chtěla dát do pozadí podkovy, ale ty se mi tam pak nelíbily, tak jsem tam nechala jen srdíčka. Celkově jsem s ním docela spokojená, jelikož jsem měla asi pět verzí, dokonce mi dělala problém i ta useknutá navigace a nějak mi to prostě nešlo, ale nakonec se mi ho povedlo dodělat. Snad se bude líbit.

.design order (january 2016)

11. ledna 2016 v 15:12 | foxx. |  design order
Jak už jsem psala na asku, opět otevírám objednávku (tato bude probíhat od 11.1. - 25.1.). Podmínky nemám víceméně žádné, snad jsem ani nikdy žádné neměla, takže pokud budete mít o design zájem (budu samozřejmě vybírat), tak můžete vyplnit formulář na wufoo a po vyhodnocení se dozvíte, jestli vám design udělám. Je možné, že je budu dělat průběžně, je taky možné, že je budu dělat až po skončení objednávky, to sama nevím, takže pokud byste chtěli design teď hned, tak s tím úplně nepočítejte, možná jednoho člověka mezi zkouškami zvládnu, ale nechci nic slibovat. Nebudu to už zdržovat, těším se na objednávky!