.how to do the simple templates

11. března 2016 v 18:00 | foxx. |  tutorials
Vybrala jsem dva druhy šablonek (ona to bude vlastně jedna šablonka ve dvou provedeních), které jsou lehké a nestrávíte nad nimi moc času, a když je trochu doladíte nějakými efekty, tak vypadají opravdu pěkně a přitom jsou jednoduché. Předem bych asi měla říci, že to nebude návod pro každého, protože někteří už budou tyto věci vědět, ale třeba někomu pomůže a příště budu dělat něco těžšího (když se mi podaří vymyslet, co by to mělo být, tak jestli máte nějaký nápad, ráda ho přivítám).



První šablonka je jen o přechodu barvy (já k ní přidávám i styl a třeba v kontrastu k tmavému pozadí je to i vidět a vypadá to velmi zajímavě, i když je šablonka jednoduchá), trochu ztmaví okraje fotky, zvýrazní je a když přidáte nějaký text, tak to vypadá pěkně a je to velmi jednoduché (samozřejmě si s ní musíte trochu pohrát, mně třeba trvalo, než jsem ji vyladila tak, aby se mě osobně líbila a vypadala, dá se využít jenom v .png formátu, takže můžete přidávat i odjinud než z domova). Navíc se dá použít na několik způsobů, takže když to občas obměníte, tak to bude vypadat jako více šablonek a ne jen jako jedna a ta samá dokola.


Vezmete si tedy prázdná projekt (velikost podle toho, jak chcete mít šablonku velkou) a nad uzamknutým pozadím (můžete z něj i jenom udělat vrstvu) vyvoříte novou vrstvu a tu vybarvíte černě (alternativou je i šedá, pokud ji budete chtít pak mít takto barevnou a ne s přechodem). Potom si vezmete obdélníkový výběr, nastavíte "feather" na cca 30 px, označíte si jím celou vrstvu šablonky (výběr vám zabere jen část) a normálně ten "střed" vymažete. Potom už stačí jen upravit intenzitu a třeba dodat pár stylů, písmo a máte hotovo.

tip: zkuste přidat styl k okrajům, vyboulit je, prolnout dovnitř stínem a přes tmavou barvu můžete třeba jenom "naťupkat" přechodovou bílou a potom ji jen prolnout, aby zesvětlila pár míst a šablonka bude hned vypadat velmi zajímavě.


Druhou šablonku uděláme úplně stejně, jako tu první, ale místo toho, abychom nechali překrývat fotku barvou, dáme tam prolnutí, takže se kontrastně ztmaví okraje, ale nebude to tak výrazné (samozřejmě si intenzitu můžete různě upravit).


tip: u této šablonky bych nedoporučovala zesvětlovat místa, přeci jen už je stejný efekt na okrajích, ale můžete zkusit se stejným efektem brushe, jen jako doladění třeba po stranách.

(na levé šablonce je použit "bevel and emboss" (úkos a reliéf), na prostřední "inner shadow" (vnitřní stín) a na té úplně vpravo jsou jakoby ty bílé ťupky, které to místo zesvětlí)

U šablonek není od věci si pohlídat, jestli máte tmavý nebo světlý design, abyste potom neměli ke světlému designu hodně kontrastní šablonku, která by byla jako pěst na oko. A také není od věci, když vytváříte šablonku na dobré fotografii, kde je efekt viditelný a celkem věrný tomu, jak opravdu vypadá, protože na tmavé bude vypadat třeba dobře, ale pak ho dáte na světlou a jelikož jste mu kvůli tmavé fotce ubrali na intenzitě, tak nebude skoro vidět.


Tento způsob většinou používám jako základ šablonek, na který dále vrstvím další věci - barevné plochy, texty, efekty, překryté fotografie atd. Je jenom na vás, jak si ho dotvoříte, můžete ho použít jenom takto, nebo na něj třeba napsat adresu blogu, dát tam oříznutou fotku, je to jen a jen na vás...


Vím, že je to celkem jednoduché (i když teda sepsat to zrovna moc nebylo), ale i tak budu ráda za vaše názory a nápady na další návody. Nemusíte se bát, že když se na něco zeptáte, že to bude triviální, můžu vám s tím pomoc třeba přes mail.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 blazulka blazulka | Web | 13. března 2016 v 14:16 | Reagovat

Tohle je jediná věc, která mě u layoutu nebaví dělat :D Ale určitě to vyzkouším a konečně udělám i něco jinýho než že to orámečkuju :D :D :D

2 Naya Monteith Naya Monteith | Web | 18. března 2016 v 16:10 | Reagovat

Ty si zlatíčko :) že niečo takéto robíš ♥  Neskutočne ťa za to obdivujem :) Mne by sa takéto návody nechceli robiť ale ty si proste šikovná ;) ♥

3 Bea Bea | Web | 26. března 2016 v 21:17 | Reagovat

oficiálně jsem to nepochopila :D :D

4 Bea Bea | Web | 26. března 2016 v 22:57 | Reagovat

už jsem to pochopila :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama