Únor 2017

ordered design (olivia/taylorhilldaily)

27. února 2017 v 11:19 | foxx. |  ordered designs
pro: taylorhilldaily / náhled / spokojenost: 75% / nenastavený

Původně jsem zvažovala, že poslední design nakonec neudělám, protože minulý týden jsem měla pocit, že jsem totálně v prčicích a nebudu na něj mít čas, ale nakonec jsem ráda, že jsem se u něj mohla tak trochu odreagovat od školy a všeho kolem... Měl být sice fialový (ona růžová zase není od fialové tak daleko), ale nakonec jsem se snažila vybrat z fotografií, které mi byly poslány a nechtěla jsem brát jiné, tak skončil žůžový. Fotku jsem upravila, aby nebyla tak do modra, ale zároveň aby byla do studenější růžové, což teď není tolik vidět, ale předtím byla strašně teplá, teď je spíše neutrální, tak snad se výsledek bude admince líbit a bude spokojená. Co víc k tomu napsat? Měla jsem s designem strašný problém, dokonce jsem myslela, že ho nedodělám, ale nakonec jsem si dala pár minut pauzu a nějak to dokopala do konce. Fotky jsem měnila tolikrát, že by z toho snad byly i čtyři další designy, no však to znáte, prostě se mi něco líbilo a potom už zase najednou ne.

.how to do a design

25. února 2017 v 16:19 | foxx. |  tutorials
Na asku jsem se ptala, zda by měl někdo o takový článek zájem a jelikož jste odhlasovali ano, tak jsem ho i sepsala. Je celkem dlouhý, ale není to nic světaborného, jsou to jen mé nápady a snad vás to alespoň trochu nabije energií a rozhodnete se něco vytvořit. Nechtěla jsem psát úplně konkrétní věci, protože bychom tu byli až do Vánoc, ale snad jsem něco málo pokryla a pomůže vám to. Určitě budu ráda za váš názor, až si článek přečtete. A snad jste rádi, že je tady po dlouhé době i něco psaného, než jen pořád grafika a nic víc (teda krom objednávky).

Upřímně nečekejte, že se dozvíte, jak se z ničeho stane všechno (na editorialu pro představu, že na začátku je opravdu jen bílé pozadí a nic víc). Určitě není pravda, že to napsat nejde, bohužel je toho ale tolik, že než by to někdo sepsal, tak by to trvalo dlouhou dobu a nikdy by to nepokrylo všechno, co je k tomu zapotřebí - přece jen každý z nás dává na designy jiné prvky a když už píšete návod, nemůže jen tak říct, aby si člověk teď polovinu věcí vymyslel. Protože mu samozřejmě nebudete dávat styly, které jste si sami vytvořili, nebudete mu říkat, jak dosahujete efektu, který používáte jen vy... To je zkrátka na každém, kdo se chce grafice věnovat, aby na to přišel sám, aby si vytvořil své efekty, prvky atd.

Tento článek by měl sloužit jako inspirace, jako tip k tomu, co třeba zkusit a čeho se naopak vyvarovat. Samozřejmě jsou to mé myšlenky, jsou to mé postřehy, takže někdo to může mít úplně jinak a někdo se v tom naopak najde. A pokud vám třeba nebude něco jasné nebo se budete chtít na něco zeptat, tak určitě neváhejte v komentářích nebo na asku.

ordered design (adell/ultimate-mileyrcyrus)

24. února 2017 v 13:39 | foxx. |  ordered designs
pro: ultimate-mileyrcyrus / náhled / spokojenost: 83% / nastavený

Ano, jsem s objednávkou trochu (čti hodně) pozadu, ale v úterý jsme měli bakalářský seminář, na kterém nám dávali informace o tom, co musíme udělat k bakalářce (oslovit školitele, najít téma, podepsat papír, donést papír na sekretariát) a celkem dlouho jsme to rozdýchávali, protože většina z nás nemá ani ponětí, co bude dělat se životem, natož s bakalářkou. Proto sem tento design přidávám až takto pozdě, i když je už nastavený a všechno kolem. Musím říct, že jsem ho měla během chvíle hotový, protože jsem přesně věděla, co chci udělat, jak ho chci koncipovat, barvy mi šly od ruky, no prostě všechno šlo skvěle. Kdy se dostanu k poslednímu design? Nemám nejmenší ponětí, snad tento víkend. Už jsem ho začala, bohužel to nejde tak skvěle, jak jsem si myslela, že to půjde...

.design order (february 2017) result

19. února 2017 v 10:59 | foxx. |  design order
Je den po skončení objednávky, tudiž je tu její vyhodnocení. Zapsali se tři lidi, které jsem i vzala a dva designy mám už hotové, takže mi stačí udělat jen poslední a celkem doufám, že ho stihnu ještě dnes. Také jsem po strašně dlouhé době začala psát návod, takže by se tu mohl někdy v budoucnu objevit i psaný text, ne jen grafika a pičičmuňďárny...

kate | http://woodley-daily.blog.cz (100%) nastavený
adell | http://ultimate-mileyrcyrus.blog.cz (100%) nenastavený
olivia | http://taylorhilldaily.blog.cz (20%) nenastavený

ordered design (kate/woodley-daily)

16. února 2017 v 21:39 | foxx. |  ordered designs
pro: woodley-daily / náhled / spokojenost: 72% / nenastavený

Mám hotový první design z objednávky - se Shailene Woodley (už dokonce umím napsat její jméno správně). Vybrala jsem na něm fotografie pro časopis "Edit", které se mi neskutečně líbily, protože byly celkem neutrální a minimalistické, pokud se to tak dá říci. Kate chtěla světlejší barvy, snad se to alespoň trochu povedlo, ale já nikdy nedělám designy plně tmavé - jo, protože mi to prostě nejde. Nevím, co víc k němu říci, je to zase trochu jiná barevnost, tentokrát je modrý a snad se mi povede se toho držet i u dalších, aby to nebylo všechno na jedno brdo... A zjistila jsem, že jsem strašně líná dopisovat tu objednávku do menu a taky tam musím dát tu premade s Barbarou, achjo.

.design order (february 2017)

16. února 2017 v 10:39 | foxx. |  design order
První objednávka tohoto roku, poslední z minulého jsem otevírala v listopadu, takže tady celkem tři měsíce žádná nebyla. Musím říct, že si tím nejsem úplně jistá, zdá se mi, že na blogu není zas tolik lidí, tak snad se alespoň někdo zapíše, protože objednávka bude trvat tři dny - jelikož mi příští týden začíná škola, ale možná ji i prodloužím, uvidím, jak na tom budu s časem. Zatím sama nevím, kolik vezmu lidí, co nejvíc? Budu se snažit toho udělat hodně, protože potom bude asi nejspíš opět útlum...

Je mi jedno, jaký máte blog. nedělám v tom rozdíly! Nové mi nevadí, klidně se s nimi můžete i zapsat, ale samožřejmě udělání designu chvíli trvá a pokud hned po týdnu skončíte, tak budu naštvánkovaná. Větší pravděpodobnost mají pečlivě a pěkně vyplněné objednávky, u kterých jde vidět, že člověk ví, co chce a není to jenom narychlo vyplněné prd. Dejte si s tím prosím práci, hlavně třeba s texty, které tam chcete, s fotkami, které dáváte do výběru, samozřejmě když tam dáte galerii, tak se z toho neokotím, ale třeba radši řekněte, ze kterého roku mám vybírat atd. (nebudu potom design předělávat, protože nemáme stejný vkus na fotky).

♥ trvání objednávky 16.02. - 18.02. ♥

OBJEDNAT DESIGN

vyhodnocení zde bude následující den po skončení objednávky. Průběžný stav můžete sledovat v menu, kam postupně dopisuju ty, které jsem vzala, i když nemám designy ještě hotové. Samozřejmě dělám designy většinou v průběhu, takže někdy je vyhodnocení jenom takovou rekapitulací.

.editorials (Lily Collins)

15. února 2017 v 21:09 | foxx. |  logos/signatures
Trochu se koušu nudou, i když bych měla nejspíš hledat školitele bakalářské práce, a taky vymyslet tu bakalářskou práci, že ano... Ale prokrastinování má samozřejmě přednost, a tak jsem vykouzlila velmi jednoduché obrázky do článků s Lily Collins. Tento její photoshoot se mi neskutečně líbil, ale na design mi nějak neseděl, tak jsem s ním udělala alespoň menší grafiku. Pokud si chcete editorial stáhnout, tak stačí kliknout pravým tlačítkem myši a dát "zobrazit obrázek", aby se vám načetl v plné velikosti.


.premade (Barbara Palvin)

14. února 2017 v 13:09 | foxx. |  premade
volný / Barbara Palvin / náhled / spokojenost: 90%

Už strašně dlouho jsem chtěla vytvořit nějaký ten design, ale bohužel jsem na to přes zkouškové neměla čas, takže jsem se do toho pustila dnes po více jak měsíci, myslím... S fotkami to byl zase porod, protože jsem měla vytipovaných několik lidí, se kterými mohl design býti, ale nakonec to vyhrála Barbara, i když na první pohled ty fotky nevypadaly moc použitelně. Trochu jsem se nechala unést a použila barvy z photoshootu, já vím, není tam ani růžová, ani šedá, ani světle modrá, něco je špatně, ale zase tam jsou, hádejte co?, srdíčka! Jo a všimli jste si, že mi asi poprvé v celé historii tohoto blogu funguje záhlaví? Tentokrát jsem nebyla líná to rozřezat :D

.editorials (Kate McNamara)

12. února 2017 v 17:40 | foxx. |  logos/signatures
Hip hip hurá, je tu něco jiného, než jen designy. Jak jsem slíbila, tak jsem vytvořila menší grafiku s Kate McNamarou, tak snad ji někdo využije, protože co tak koukám, tak docela dost lidí kouká na seriál Shadow Hunters, kde Kate hraje. Jako tvar jsem zvolila srdíčko... protože prostě srdíčko a zrovna teď mě napadlo, že bych mohla udělat něco s Valentýnskou tématikou. Upřímně mi totiž tyhle menší věci moc nejdou, jelikož než vymyslím, s kým je udělám, tak už je další den a já jsem neskutečně líná.


design version n.10

12. února 2017 v 13:49 | foxx. |  past designs
Už ani nevím, jak je to dlouho, co jsem tady nebyla, ale jelikož toto zkouškové bylo opravdu náročné (a to to bude už jenom horší, takže na to radši ani nechci myslet), tak jsem bohužel neměla na blog vůbec čas a přiznám se, že ani náladu. Přeci jen jsem si ale řekla, že mě design baví a když mám teď alespoň chvíli času, tak něco málo vytvořit chci, jo, splácala jsem sem nový design. Tentokrát je na něm Nina, protože její nový photoshoot se mi opravdu líbil a už předtím jsem s ní chtěla něco spatlat, akorát mi to nikdy nevyšlo, protože fotky byly naprd atd. Sice je trochu trapné, jak jsou tu jen články "past design", ale už se snad dokopu k tomu, abych přidala i něco jiného, co by vás potěšilo určitě víc, než jenom designy tohoto blogu.