.jak používat grafiku v .png?

20. srpna 2017 v 8:09 | foxx. |  tutorials
Vím, že spousta lidí nemá možnost, aby upravovala grafiku ve photoshopu, takže jim nezbývá nic moc jiného, než si šablonky stáhnout a použít (bohužel některé jsou i přesto, že jsou ve formátu .png, dělané na to, aby se dále upravily). Samozřejmě můžete onu grafiku nechat tak, jak je, pokud se vám to tak líbí, ale sepsala jsem pár tipů, které vám třeba mohou pomoci. Moc nevím, v čem jiném potom ty šablonky upravujete (photofilter? gimp?), ale když jsou na grafice například sytě černé prvky, je dělaná ještě k následné úpravě. Pokud nemáte možnost jakéhokoli prolnutí, tak bych doporučila někdy snížit sytost, tedy trochu vrstvu ztransparentnit. Existují ale i online editory, díky kterým můžete šablonky a jinou grafiku upravit, aniž byste museli něco extra složitě instalovat.


Myslím, že v photofilteru možnosti prolnutí vrstvy s jinou jsou, takže můžete grafiku upravit, sice ne asi tak, jako ve photoshopu, ale jde to. V gimpu to také jde, akorát je to (dle mého názoru) zbytečně složité a nelogické, ale pokud ho umíte ovládat, tak to zvládnete také. Horší je, když nemáte žádný z těchto programů a vrstvy na sebe jenom překládáte. Pokud se vám tedy nebude líbit grafika tak, jak je, můžete ji trochu zprůsvitnit (podle toho, jak se vám to bude líbit).

Když ale žádný ze zmíněných programů nemáte a jediné, co je ve vašem počítači je malování (a to máje ještě štěstí, já nemám už ani to malování), tak můžete zkusit grafiku upravit v online editorech. Jedním takovým je pixlr, není sice tak jednoduchý, jako photoshop, protože vložení vrstvy není tak snadné, ale má několik kroků navíc, za to je zcela zdarma a i tak je velmi jednoduchý na ovládání (stačí u toho trochu myslet, protože některé funkce jsou malinko poschovávané na panelech).

Jak tedy na to? Nejdříve si v online programu otevřete vámi zvolenou šablonku, potom budete chtít vložit fotografii (což mně nešlo jen tak, že bych si ji zkopírovala, ale možná je to prohlížečem, kdo ví). Nahoře v levém rohu editoru naleznete políčko "soubor" a v jeho nabídce vyberete "otevřít url obrázku". Tento krok je pro ty, kteří nemají obrázek uložený v počítači, ale stahují ho z internetu, ať už z googlu nebo z nějaké galerie. Stačí obrázek jenom rozkliknout, abyste měli jeho dostatečný náhled a potom na něj kliknout pravím tlačítkem myši a kliknout na "kopírovat adresu obrázku" (dejte si na to pozor, ještě je tam možnost kopírovat adresu odkazu a z toho vám to obrázek nenačte). Pokud máte obrázek uložený v počítači, tak ho stačí jen otevřít v editoru. Obrázek se vám otevře, vy ho označíte výběrem, zkopírujete a jen ho dáte pod vrstvu šablonky. Teď už jen stačí aplikovat styl, který chcete.

Vpravo na panelu je segment "vrstvy", kde máte zobrazené, jak jsou vrstvy nad sebou a jestli jsou vidět atd. Dole u tohoto segmetu máte ikonky. Kliknete na tu úplně vlevo, je to vlastně boxík, na kterém jsou manipulovatelná "tlačítka" do stran, máte to na editorialu v kolečku, a vyleze vám nabídka. Máte tam možnost trochu vrtsvu ztransparentnit, ale to nás v tuto chvíli nezajímá, my chceme dělat efekt v sekci "režim". Rozkliknete si nabídku režimu a dojedete až do možnosti "overlay" (nebo do jakékoli jiné, která se vám bude zkrátka na šablonce líbit, je to na vás, ale šablonka je dělaná na overlay). Pak už dáte jen uložit (soubor - "uložit"), dávejte si pozor, jak se vám to ukládá, chcete v .png, aby se zachovala kvalita a průhlednost. No a máte šablonku upravenou a nemusíte mít žádný stažený program.

poznámka: program je schopný otevřít i formát photoshopu se zachováním vrtev, bohužel už ale nezachovává styly, jako jsou například prolnutí, takže si je musíte vytvořit znovu, pokud ale nemáte photoshop, tak máte možnost zachování vrstev a styly jsou zcela jednoduché na obnovení.

♥ for pngs thanks to confidentpngs
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emdie. Emdie. | Web | 20. srpna 2017 v 12:51 | Reagovat

Tohle je opravdu super tip  pro fanstránky bez jakéhokoli programu, co se týče toho pixlr. Já se musím přiznat, že některé prvky na designech, ať už to jsou texty, styly, dělám v poslední době právě v pixlr a ne ve PhotoFiltre, protože je to tam daleko jednodušší a bez toho, abych něco nedělala složitě, se to v PhotoFiltre prostě neobejde a na to, že je pixlr zdarma a je to online editor, nabízí dle mého docela dost možností. Ale co se týče kopírování obrázku v pixlr, mám to tak stejně, nejde to jen tak jednoduše zkopírovat, je opravdu potřeba otevřít URL obrázku, takže to nejspíš nebude jen prohlížečem. :) A ještě poslední věc ohledně pixlr, je super, že se dají otevírat v pixlr i .psd soubory, já osobně už jsem to využila. :D Super článek, který rozhodně lidem pomůže! :)

2 shaym-daily shaym-daily | Web | 23. srpna 2017 v 14:28 | Reagovat

Pro mě je tohle skvělý článek, jelikož nemám PhotoFiltre ani Photoshop, takže se to hodí. (:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama